Pomysł na prezent!   Pomysł na prezent to blog tworzony z myślą o osobach szukających idei na idealny prezent. W moim blogu piszę porady, podsuwam pomysły co może być prezentem dla konkretnej osoby lub jaki prezent wypada dać z okazji określonego święta. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tutaj garść informacji które pomogą mu w wyborze idealnego prezentu.

~ Kaśka

 
 
 
 

 Spis pomysłów i porad co kupić na prezent dla ... lub z okazji ... [kliknij]

 
 
 
 
 

blog o prezentach . . .

Prezent dla współpracownika z okazji przejścia na emeryturę

   Przejście na emeryturę naszego współpracownika to zawsze trochę kłopotliwa sytuacja. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że dla osoby odchodzącej to nie zawsze jest radosne wydarzenie. Owszem, niektórzy tylko czekają z utęsknieniem na ten moment, by wreszcie udać się na zasłużony odpoczynek. Dla większości jednak emerytura oznacza w pewnym sensie- samotność. Musimy pamiętać, iż życie takiej osoby może się wówczas zmienić dosłownie z dnia na dzień- nagle po prostu okazuje się, że nie musi ona codziennie rano wstawać do pracy i zaczyna mieć bardzo dużo wolnego czasu. Nie każdy potrafi odnaleźć się od razu w takiej rzeczywistości. Dlatego też w tym pierwszym okresie szczególnie ważni dla tych osób jesteśmy my- Ci, którzy w miejscu pracy pozostali.

Z okazji odejścia na emeryturę ofiaruje się najczęściej prezent o wiele bardziej wartościowy, niż ten ofiarowany przy innych okazjach. Dzieje się tak z różnych powodów. Jednym z nich jest fakt, iż po prostu chcemy sprawić radość osobie, która odejdzie z naszej firmy, a ponadto pragniemy, by wiedziała ona, że bardzo nam na niej zależy i że zawsze może do nas wrócić, odwiedzić itp. Dlatego też wybór takiego prezentu pochłania nam dużo więcej czasu, niż zwykle. Jeśli jesteśmy blisko z przyszłym emerytem- na pewno wiemy, czego dokładnie pragnie czy potrzebuje. Znając gust i upodobania takiej osoby, na pewno jest nam dużo łatwiej wybrać odpowiedni prezent. Jeśli osoba ta kocha obrazy czy jakąś inną formę sztuki- możemy zakupić dla niej dzieło jej ulubionego autora. Jeśli kocha majsterkowanie- możemy dokonać zakupu profesjonalnego zestawu dla majsterkowicza. Jeśli natomiast nie znamy do końca gustów naszego współpracownika, lub nie ma on sprecyzowanych dokładnie planów co do tego, co zamierza robić na emeryturze- możemy skorzystać z zestawu tak zwanych „bezpiecznych prezentów”, o których zaraz opowiemy.

Z każdej sytuacji jest wyjście. Również jeśli chodzi o kupowanie prezentów. W tym przypadku bardzo istotne jest to, żeby prezent z okazji przejścia na emeryturę nie okazał się bardzo nietrwały. Powinien on bowiem przez wiele lat przypominać obdarowanej osobie, że było nam dobrze z nią pracować i że bardzo ją szanowaliśmy. Na pewno na miejscu- jako prezent- znajdą się różnego rodzaju eleganckie zegarki. Czy to na rękę, czy zegar wiszący lub stojący do mieszkania- wszystko jest jak najbardziej wskazane. Dla panów bardzo często kupuje się profesjonalne zestawy akcesoriów do wina wraz z kieliszkami, lub z dodatkiem eleganckich szachów. Dla kobiet bardzo popularne są prezenty praktyczne, takie jak eleganckie zestawy sztućców, zestawy talerzy, świeczniki, zestawy wazonów i wszystkie podobne akcesoria, które jednocześnie mogą pełnić funkcje użytkowe, ale przede wszystkim- stanowić piękną dekorację. Często mówi się też o tym, że od razu po przejściu na emeryturę udamy się w podróż naszego życia. Sfinansowanie takiego wyjazdu przez przyjaciół z pracy może okazać się najlepszym prezentem dla takiej osoby.

Jeśli mamy problem z wyborem odpowiedniego prezentu- poradźmy się któregoś z naszych współpracowników. Im więcej osób weźmie udział w przygotowaniu prezentu- tym lepiej. Taka wspólna inicjatywa na pewno jeszcze bardziej uszczęśliwi przyszłego emeryta.

 
 

reklama:
Galeria obrazów

 
 
 

(c) 2010- Wszelkie prawa zastrzeżone - pomyslnaprezent.com. Mały prezent czy duże prezenty? Jaki jest idealny pomysł na prezent? Co dać na prezent dla kogoś lub z jakiejś okazji. Garść praktycznych pomysłów. Zapraszamy do lektury. [Kontakt z autorką]